Nieoficjalne: Jutro ogłoszenie decyzji w sprawie uwolnienia działalności hoteli w wakacje

Najprawdopodobniej nie dziś, ale jutro odbędzie się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca luzowania obostrzeń w wakacje. Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, na dziś najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zezwolenie na pełne otwarcie hoteli i restauracji od 26 czerwca, bez dotychczasowych limitów dotyczących dostępności.

fot. Adobe Stock

Choć szef resortu zdrowia mówił dziś w Porannej rozmowie w RMF FM , że decyzja dotycząca pełnego otwarcia hoteli jeszcze nie zapadła, to według naszych źródeł, jest to już niemal przesądzone. Na pełne otwarcie mogą liczyć także restauracje.

Jak mówił dziś Niedzielski -Mamy przed sobą okres wakacyjny, więc na pewno wszyscy Polacy są najbardziej zainteresowani tym jakie limity będą w hotelach, jakie ograniczenia będą tak obowiązywały i tutaj się zastanawiamy nad poluzowaniem.

Polityk przyznał także, że do końca wakacji nie należy liczyć na zniesienie obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach. -Ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku – zapowiedział.